Як вибрати фільтр для води в будинок

Август 7, 2020

Ставлення до води з-під крана у всіх різний. Хтось без докорів сумління може випити пару літрів і не повести бровою, а хтось боїться її, як прокази. У різних випадках мають рацію обидва табори. У нашій країні вода в кранах майже всюди безпечна для пиття. Вона може і відповідає санітарним нормам, але не завжди радує смаком.

Качественные фильтры для воды по выгодной цене вы можете купить не выходя из дома на сайте компании.

Якщо звичайній людині дати заглянути всередину водопровідних труб, то до кінця свого життя він не буде пити воду з-під крана. Щоб позбавити воду від різних домішок, які надходять в неї на станціях очистки та при підведенні до житлових будинків, найкраще використовувати спеціальні фільтри для води . Як їх вибрати? Давайте розбиратися.

Функції фільтрів для води

Кожен фільтр має свої переваги і недоліки. Одні працюють повільно, зате коштують недорого. Їх обсягу і швидкості фільтрування вистачить на невелику сім'ю. Наприклад для того, щоб приготувати сніданок. Фільтр - проста на перший погляд річ, яка в реальності має багато варіантів виконання.

Фільтри-глечики

Фільтри-глечики - найпростіші і зручні варіанти, які відрізняються невисокою вартістю. Зрозуміло, що за якістю фільтрації їм не наздогнати за дорогими моделями, але навіть їх картриджів вистачить, щоб очистити воду від основних сторонніх домішок.

Принцип роботи зрозумілий кожному: вода наливається в спеціальне відділення зверху глечика. Під воронкою варто картридж з фільтруючим речовиною. Вода повільно просочується крізь нього за рахунок власної маси і потрапляє в посудину.

Самі картриджі в таких фільтрах всередині містять сипучий сорбент. Найчастіше це активоване вугілля. Екологічно чистий і зручний матеріал, який відмінно справляється з всмоктуванням різних частинок, а також з усуненням неприємних запахів (іноді вода з-під крана має легкий аромат іржі). На додачу до вугіллю в картриджах є шар іонообмінних смол, які завдяки реакціям пом'якшують воду і допомагають уникнути появи накипу в чайнику.

У картриджі фільтрів-глечиків можуть додавати і інші суміші, які допомагають в очищенні води. Тут варто керуватися правилом: чим дорожче фільтр і його картриджі, тим вони більш технологічні. Правда, іноді ціна обумовлена різними «фішками», на кшталт цифрового індикатора стану картриджа. Самі картриджі коштують недорого, продаються в більшості супермаркетів, тому з їх заміною проблем виникнути не повинно.

Ресурс картриджа залежить від його матеріалів. У дешевих фільтрах касети доведеться міняти після 100-200 л води, в більш дорогих моделях після 400-500 л. Цифри здаються великими, але на ділі один картридж живе від 1 до 3 місяців, в залежності від моделі та наповнювача. Термін життя може залежати і від якості води в районі, де ви живете.

Купувати глечик фільтр має сенс тільки в тих випадках, коли витрата води в родині невеликий, або ви живете один / одна. В іншому випадку витрати на картриджі незабаром перевищать всі розумні межі, і доведеться думати про більш дорогий, але економічною альтернативі.

Серед недоліків можна виділити і швидкість фільтрації. Чекати, поки вода стече в глечик, особливо в ранковому поспіху, то ще випробування. Якщо вдасться відфільтрувати за хвилину хоча б півлітра води, вважайте себе переможцем.

Фільтри «під мийку»

У продажу представлені в найбільш широкому асортименті, оскільки користуються популярністю у населення. Фільтраційна система встановлюється під мийкою, там же до неї підводиться водопровід, а від фільтра на мийку виводиться окремий кран.

Сама система найчастіше складається з декількох колб, які послідовно з'єднані між собою. У кожній колбі свій власний фільтруючий матеріал. Вода з труб проходить кожну посудину по черзі, поступово очищаючись від усіх шкідливих домішок. Фільтрування йде від великого до малого. Тобто спочатку з води забираються великі фракції, на кшталт часток піску та іржі. Після цього в другій колбі рідина пом'якшується за допомогою іонообмінної смоли, в порах якої залишаються частки солей. Фінішній рисою стає пропуск води через активоване вугілля.

Такий фільтр буде працювати швидше, ніж глечик, і забезпечить кілька літрів в хвилину. Більш точні дані залежать від моделі. Загальна кількість води, яке може пропустити через себе подібний картридж, у багато разів вище, ніж у глеків аналогів. Тому на виході маємо набагато більшу економію на заміні фільтруючого елемента. У дорогих системах фільтр можна змінювати раз на рік, в більш дешевих він протримається півроку. Правда, тимчасові рамки занадто плаваючі, адже на це впливає і те, якої якості подається вода у вашому районі або в конкретному будинку.

Кількість колб в фільтрі «під мийку» варіюється в залежності від його вартості і призначення. Кожна посудина з сорбентом можна вважати щаблем в очищенні. Таким чином ступенів може бути як три, так і більше. На ділі ж таку систему можна купувати тільки якщо у вас є зайві гроші, т. К. Деякі ступені просто дублюють один одного, і великої різниці ви не помітите.

Системи «поруч з мийкою"

Ще один популярний вид фільтрів серед обивателів. Принцип установки гранично простий: на носик крана надівається насадка, від неї йде шланг в сам фільтр, що стоїть поруч або на стільниці кухні, або на самій мийці. У фільтрі є власний кран, через який виходить вже очищена вода.

Такий фільтр має продуктивність значно вище, ніж глечики, але з системами «під мийку» йому не змагатися.

Ресурс у картриджа теж більше, ніж у глечик. Навіть у водопроводі з поганою водою якість очищення тримається на прийнятному рівні близько півроку, але найчастіше вистачає приблизно на рік, якщо робити розрахунок на сім'ю з трьох осіб. До того ж, якщо вам не лінь, то картриджі можна не тільки оновлювати, а й просто регенерувати. Тобто використовувати підручні матеріали, щоб очищати їх від відфільтрованих домішок.

Якщо у вашому будинку вода дійсно поганої якості, жорстка і з осадом, то краще придивитися до фільтрів «під мийку».

Рассказать о статье