Способи обробки штукатурки

Апрель 4, 2020

Для накривочного шару, використовуваного при цьому методі, застосовуються розчини вапняно-гіпсовий або гіпсовий без піщаного наповнювача. Оздоблювальний шар виконується за ретельно вирівняною поверхні грунту.

Выбрать Трафареты для стены по низким ценам вы можете на нашем сайте.

Розчин готують на робочих місцях штукатурів пе міру необхідності невеликими порціями. Гіпсовий розчин зачиняють на клейовій воді 1-2-відсоткової концентрації або із застосуванням інших сповільнювачів схоплювання гіпсу.

Оброблювану поверхню оббризкують водою з окамелка.

Розчин накладають штукатурної лопатою на робочу поверхню сталевої гладилки (див. Рис. 76). Цією гладилкою намазують оброблювану поверхню короткими зигзагоподібними рухами від низу до верху при положенні гладилки під кутом 20-25 ° до поверхні.

Після нанесення першого шару накривки на ділянку площею приблизно 0,5 м2 намазують таким же прийомом другий шар і одночасно загладжують поверхню на «сдир» ребром гладилки рухом її зверху вниз і справа наліво.

Місця стиків оброблених ділянок поверхні ретельно загладжують, не допускаючи утворення горбів і натаску розчину.

Загладжені таким способом поверхні мають абсолютно гладку фактуру, без подряпин, шорсткостей і т. П. І придатні для забарвлення без шпаклювання.

Механізований спосіб обробки штукатурки.

Накривочний розчин, що містить невеликий піщаний наповнювач, наносять на поверхню за допомогою розпилювальної форсунки суцільним шаром (без пропусків) товщиною 2-3 мм і затирають відразу ж дерев'яними тертками. Накривочний шар Спеціально не розрівнюють.

Механізований спосіб обробки штукатурки. Розчин з зачиненої водою сухої суміші вапна-кипелки і піску, спільно розмелених в кульової млині, нагнітають пневматичним растворо-нагнітачем КР (або розчинонасосом) до розпилювальної форсунки і при її допомоги наносять на оброблювані поверхні. Нанесений розчин розрівнюють напівтертками, а потім затирають тертками вручну.

Залізнення штукатурки

Ця операція проводиться, коли потрібно значно збільшити щільність поверхні штукатурки. Железненшо піддають штукатурку з цементного розчину для збільшення її міцності і водонепроникності. Процес залізнення полягає в тому, що затерту дерев'яними тертками поверхню штукатурки з жирного і ще досить вологого цементного розчину (складу 1: 2-1: 2,5) посипають від руки (а підлог і подібних до них горизонтальних поверхонь - через сито) сухим цементом, після чого міцно притирають сталевою гладилкою.

Притирання продовжують до тих пір, поки поверхня потемніє і придбає характерний металевий блиск. В результаті залізнення виходить дуже щільна і міцна кірка штукатурки. Залізнення піддають поверхні бетонних резервуарів для води, вигрібів, стін пралень, лазень і т. П.

Щоб попередити появу тріщин на Залізнення поверхнях, особливо у випадках, коли в якості в'яжучого застосовується пуццолановий портландцемент, необхідно Залізнення поверхню рясно змочувати водою 1-3 рази на добу протягом 7-10 діб.

Змочування починають після закінчення схоплювання цементного розчину і виробляють розсіяним струменем води.

Метод обробки поверхні штукатурки

По вирівняні грунту штукатурки наносять оздоблювальний (накривний) шар. Цим шаром штукатурка вирівнюється до заданої точності і доводиться до стану, придатного для затирання або загладжування. Одночасно з цим обробляють начисто лушпиння і усенки. Вирівняний оздоблювальний шар затирають дерев'яними або повстяними тертками або загладжують сталевими, а також гумовими лолутеркамі або гладилками.

Вироблення падуг. Падуга є четвертну викружки в верхньому кутку кімнати, застосовується замість карнизів. Виробляють падуги наступним чином: після виконання підготовчого шару штукатурки стелі і стіни по лінії кута їх перетину ковшем або лопаткою наносять розчин і розрівнюють його полутерком, надаючи необхідну форму (рис. 97).

Нанесений накривний шар затирають невеликими вузькими напівтертками.

Для отримання більш точної падуги застосовують полутерок, що має профіль падуги. При виконанні падуг з різними радіусами кривизни застосовують набір з декількох полутерков. Працюють цими напівтертками так само, як і при натирання лузги, розрівнюючи розчин рухами то горизонталі. У відповідальних випадках падуги витягають за шаблоном.

Затирка штукатурки дерев'яними тертками. До затірки приступають, як тільки накривочвий шар кілька затвердіє. Відомі два прийоми затирання - вкруговую і вразгонку. При затірки вкруговую штукатур загладжує поверхню спіралеподібним рухом терки; при затірки вразгонку поверхня обробляється прямолінійним рухом терки. Затірку вразгонку застосовують для виконання високоякісної штукатурки. При необхідності затирають поверхню оббризкують водою з окамелка.

Затирка повстяними тертками. Висока якість обробки поверхонь досягається при накривки штукатурного шару вапняним розчином на дрібнозернистому піску і затерла тертками, підклеєними повстю. Для затірки поверхні повстяними тертками накривку слід виконувати з вапняного розчину складу I: 1 (вапняне тісто: пісок). Вапняне тісто застосовують витримане, жирне, пісок чистий, крупність зерен не більше 0,3 мм.

Рассказать о статье