Комп'ютерні розетки призначені для підключення мідного кабелю типу "вита пара" і мають гніздо RJ-45 для підключення мережевих пристроїв. На ринку існує багато різновидів, що відрізняються типом роз'єму, до якого підключається кабель. Яка розетка підходить, залежить від типу мережевої інсталяції будівлі, про яку йдеться. Розетка повинна бути обрана відповідно до кабелю, який буде підключений до неї. Як правильно вибрати комп'ютерні розетки?
Щоб правильно вибрати розетку на сайті https://amperok.com.ua/ru/elektrofurnitura/rozetky/cat_kompjuterni_rozetky/, необхідно знати тип кабелю, який ви маєте намір до неї підключити. Дешеві розетки будуть не найкращим вибором - навіть при наявності мережевого обладнання та якісних кабелів контакти з поганими характеристиками стануть найслабшою ланкою, збільшуючи частоту виходу системи з ладу. Крім цінового критерію, важливо перевірити екранування кабелю. Існує два типи кабелю "вита пара": неекранований (UTP) та екранований (FTP або STP). Екрановані кабелі мають екран від радіо- та електромагнітних перешкод. Тип кабелю можна визначити за маркуванням на ізоляції.
Кабелі поділяються на кілька категорій виконання, найпопулярнішою з яких є категорія 5е, що забезпечує достатню якість для побутового використання. Проте в сучасному будівництві все частіше використовується категорія 6, яка забезпечує дуже високі експлуатаційні характеристики. Маючи інформацію про тип кабелю, можна вказати конкретні комп'ютерні розетки. Зверніть увагу, що категорія розетки повинна відповідати категорії кабелю. Що це означає? Якщо кабель має маркування категорії 5e, слід вибирати розетку категорії 5e. Вибір того чи іншого типу розетки вже залежить від уподобань покупця, але з огляду на невисоку вартість цієї витрати, краще купувати перевірений продукт, виготовлений з кращих матеріалів (наприклад, GIRA E 22).
Володіючи цією базовою інформацією, ви можете відправитися в магазин, а потім створити роз'єм HDMI або USB з обраних матеріалів. Перші будуть використовуватися для передачі нестиснених аудіо- та відеосигналів, а другі - для посередництва у передачі даних. USB дозволить підключати багато електронних пристроїв (наприклад, фотоапарати, відеокамери, мобільні телефони). Монтаж розеток досить простий, а в разі виникнення труднощів можна легко знайти детальну інструкцію.