Вибір змішувача для ванни або кухні, як показує практика, не така вже й проста справа.
На сайті https://santehzahid.com магазину сантехніки ви можете придбати товар за вигідною ціною.
Нерідко перед покупкою ми не замислюємося про те, чим хороша та чи інша модель, який матеріал віддати перевагу і так далі - вибираємо, що називається, «за красою».
Не дивно, що обраний таким чином змішувач через півроку починає текти, скрипіти або взагалі розвалюватися на очах.
Щоб уникнути подібної ситуації варто уважно поставитися до того який змішувач вибрати в ванну. Щоб, так би мовити, поставив - і забув.
Матеріал.
Кращим матеріалом для виготовлення змішувачів вважається латунь. Це сплав міді та цинку (іноді з додаванням інших елементів).
Латунь - досить міцний і зносостійкий матеріал. Як правило, латунні змішувачі покриваються нікелем, а зверху наноситься ще й спеціальне хромоване покриття.
Хром лідирує серед покриттів завдяки своїй стійкості до пошкоджень і високих показників гігієнічності.
На хромованою поверхні практично не скупчуються бактерії, тому змішувачі з таким покриттям часто рекомендують встановлювати тим, у кого є маленькі діти.
Якщо Ви вже встигли витратити деякий час на вивчення ринку змішувачів, то напевно зустрічали моделі з граніту, скла, нержавіючої сталі.
Змішувачі з граніту фактично робляться з тієї ж латуні, але мають покриття «під граніт».
Скляні змішувачі, як правило, виконані зі скла в повному обсязі, з нього - лише окремі частини, і цей матеріал виконує швидше декоративну функцію.
Його внутрішні частини будуть виконані знову-таки з латуні.
Так само справа йде і з змішувачами з «нержавійки» - відповідне покриття латунної основи.
Отже, в основному в змішувачах різниться лише покриття ( «під золото», «бронзу» і т.д.) і якість сплаву.
При покупці варто звернути увагу на вагу вироби - чим якісніше латунний змішувач, тим він важче.
Призначення і управління.
Змішувачі мають різне призначення, вони потрібні нам як у ванній, так і на кухні.
З кухнею все просто, тут змішувач потрібен тільки для мийки.
У ванній ж, як мінімум, нам необхідний змішувач для ванни і душа. А максимум - це повний набір, що включає окремі змішувачі для раковини, біде, ванни і душа. І, в ідеалі, він повинен бути однієї марки, серії і, відповідно, стилю.
Що стосується поділу змішувачів за типом управління, то існують такі категорії:
змішувач,
двухвентильний,
сенсорний і
термостат.
Одноважільний змішувач за допомогою однієї-єдиної ручки регулює як силу напору, так і температуру води.
Двохвентильний всім нам добре знайомий - ще років 15-20 тому в ході були в основному тільки такі моделі. Один з його вентилів призначений для холодної води, другий - для гарячої. Її натиск регулюється за допомогою відкручування / закручування відповідного вентиля.
Сенсорні змішувачі - це останнє слово техніки. Існують варіанти, обладнані сенсорною панеллю, за допомогою якої регулюється напір і температура води.
Є і безконтактні моделі. Такі змішувачі відрізняються наявністю вбудованого датчика, який, фіксуючи руху, включає воду. Вони можуть бути запрограмовані на певний час дії, після закінчення якого відключаються, або ж на роботу протягом всього періоду, поки людина взаємодіє з системою, тобто поки датчик фіксує руху.
Окрему увагу варто приділити такому поняттю як «термостат». Даний змішувач має особливі характеристики - він буде змішувати воду всередині себе, видаючи потік тієї температури і напору, які запрограмовані користувачем. Але якщо вода перестане відповідати встановленої температурі (наприклад, гаряча з технічних причин пропала), змішувач відключиться, і для відновлення його дії потрібно буде міняти параметри. Це єдиний мінус термостатичного змішувача.
Існує і таке поняття, як змішувач для вбудованих систем .