Чим обробити дерево всередині лазні: пропитки для парилок

Сентябрь 4, 2023

Облаштування такого об'єкта, як сауна, слід приділяти особливу увагу. Приміщення має бути стійким до підвищеної вологості, перепадів температури. Традиційно для будівництва саун використовують деревину. Деревина за своїми властивостями перевершує більшість сучасних матеріалів. Єдиним недоліком цього природного матеріалу є те, що дерево не може тривалий час зберігати свої властивості без спеціальної обробки. Пропитки для лазні та сауни можна купити на сайті saunashop.com.ua

Колись давно люди використовували для обробки прості засоби - віск або олії, наприклад, соняшникову або більш дорогі та дефіцитні - з анісу, лаванди або троянди. Сьогодні є вибір спеціальних матеріалів, які забезпечують довготривалий захист, і при тому є пожежобезпечними.

Деревина має велику гігроскопічність, тому швидко вбирає в себе вологу. І тим самим стає сприятливим середовищем мікроорганізмів. У такому середовищі вже дуже скоро може оселитися ціла низка паразитів. Комахи швидко розмножуються та руйнують структуру дерева.

При звичайній середній вологості дубильні та смолисті природні речовини в деревині слугуватимуть захистом різних комах та грибку. Але з висиханням деревини ці речовини випаровуються, тому навіть за таких умов деревину необхідно обробляти. І тим більше це треба робити при підвищеній вологості сауни, інакше конструкція з дерева швидко піддаватиметься гниттю, плісняві та паразитам.

Чим керуватися під час вибору пропиток для дерева саун?

Сучасні виробники захисних пропиток пропонують багато різних засобів обробки деревини. В обробці внутрішньої частини сауни дуже важлива екологічність пропитки, інакше при нагріванні шкідливі речовини підуть в пар, яким дихають всі, хто знаходиться в сауні.

Щоб зберегти дерево в хорошому стані, варто обробляти всі поверхні захисними засобами мінімум раз на два роки. Оптимальним часом для обробки вважається осінь.

Антисептики варто наносити на нову деревину ще перед початком експлуатації сауни. Стару поверхню перед пропиткою необхідно очищати від забруднень, пилу та якісно шліфувати. Після цього м'яким широким пензликом або валиком наносять пропитку. Коли деревина повністю висохне після обробки, можна скористатися сауною.

Якщо відповідально підійти до покриття деревної поверхні та правильно застосовувати пропитки, можна на довгі роки зберегти дерево сауни в чудовому стані, і тоді відвідування парилки буде корисним для здоров'я.

Рассказать о статье