Чим прочистити димар від сажі

Август 21, 2020

Будь димохід періодично необхідно чистити від сажі. Адже наслідками забруднення труби може стати загоряння будинку. Прочистити димар можна самостійно або ж скористатися послугами спеціалізованих фірм. У нашій статті ви дізнаєтеся, якими способами можна прочистити димохідну трубу від сажі самостійно.

Если у вас забит дымоход, на сайте master-trub.com.ua вы можете заказать специалиста, который сделают свою работу качественно.

Які бувають причини засмічення димоходу

При згорянні палива відбувається вихід диму чорного і білого кольору. Через водяної пари дерева утворюється білий дим. А через сажі і вугілля утворюється чорний колір саме він і є причиною забруднень в трубі. Такий наліт в димоході слід прибирати. На гладкій частині димоходу буде осідати невелика кількість сажі, а в шорсткою навпаки. У цегляних димоходах збирається велика кількість нальоту, яке обов'язково потрібно очищати.

Чим рідше ви будете прочищати димохід, тим більше буде збиратися нальоту, а в наслідок будуть виникати деякі проблеми:

Сажа може спалахнути і перекинути полум'я на будинок.

Дим буде погано проходити через димохід.

Як визначити, що пора очистити димохід

Розглянемо деякі нюанси, за якими можна визначити, коли необхідно проводити очищення труби:

Якщо в будинку є запах, то це перша ознака забруднення димоходу. Особливо такий нюанс з'являється в дощову погоду;

Якщо тяга погана або її зовсім немає, і полум'я періодично гасне;

Якщо при згорянні сухої деревини з'являється полум'я апельсинового кольору, то в такому випадку необхідно прочистити димохідну трубу.

Що допомагає очистити трубу

Мало хто звертаються до професіоналів, а намагаються провести очищення димохідної труби самостійно. Тому розглянемо, які методи вам можуть стати в нагоді для очищення труби від сажі: хімічні речовини, народні способи і щітки.

Інструменти, які знадобляться для очищення димоходу:

Для початку використовую скребок при очищенні товстого шару сажі, а потім можна застосовувати щітку.

Металевий йоржик великого діаметру. Він повинен бути більше труби в 2 рази. За допомогою мотузки можна опустити йоржик в трубу.

Ядро використовується для можливого сміття або відвалилася цегла. Закріпивши ядро на тросі, його скидають вниз і пробивають виникли перешкоди. А також його застосовують для обважнення йоржа. Найбільш підходящим розміром ядра буде 2/3 частини димоходу. Різні гирі не слід застосовувати, вони можуть просто там застрягти і витягти такий предмет буде неможливо.

Як правильно очистити димохід

Для ефективного очищення димоходу слід дотримуватися деяких правил і рекомендації:

Очищати димохід потрібно в безвітряну спокійну погоду. Знаходження на даху в погану погоду може бути небезпечним.

У будинку слід закрити всі отвори, в які може потрапити сажа. Адже при чищенні вона буде сипатися в приміщення. Слід заздалегідь подбати про такий момент, щоб не довелося проводити ще і прибирання будинку.

Якщо ваш камін відкритого типу з прямим димарем, то не потрібно лізти на дах, а можна провести очищення в місці, де розташована топка. Птахи часто в'ють гнізда в камінах, тому слід перед очищенням оглянути димохід.

Частина, що залишилася сажа в отворах очищається совком або щіткою, а залишки можна видалити пилососом.

Якщо шар сажі менше 2 мм, то не потрібно очищати димохід.

Топку і піддавали потрібно очищати в останню чергу.

Очищення за допомогою хімічних засобів

За допомогою хімічних речовин можна виробляти профілактику забруднень. При топці дров можна додати порошок, брикет або рідини хімічних речовин. Гази, які будуть виділятися, не шкодять здоров'ю людини. А наліт сажі буде трохи руйнуватися, і сприяти її осипання.

Деякі хімічні елементи:

Брикети для очищення димоходу. Після згоряння брикетів утворюються летючі речовини, які зменшують, осушують і сприяють осипання відкладень в димоході;

Засоби для профілактики. У магазинах продаються спеціальні засоби в пакетиках, які використовують для профілактики забруднень димоходу. Але якщо шар сажі понад 2 мм, то такі кошти не використовують. Речовини, які виділяються при згоранні, розчиняють сажу;

Порошок для чищення димоходу. Такий порошок можна купити в магазині. Його кладуть в топку, не знімаючи упаковки, і спалюють цілком. Можна спалювати його разом з дровами або окремо. Але при спільному згорянні з дровами, слід прочитати в інструкції на яку кількість дров можна використовувати одну упаковку порошку.

Як очистити димохідну трубу народними способами

Очистити димохід можна за допомогою алюмінію. Алюміній добре горить і використовується для блокування освіти кіптяви. Не менш часто застосовують і поварену сіль. Такий спосіб економічний і дешевий. Досить додати трохи солі при згорянні дров. Вона сприяє запобіганню утворенню сажі, але використовувати її можна, якщо шар сажі менше 2 мм.

Крохмаль позитивно впливає на руйнування сажі. Так як його достатню кількість є в картоплі, то часто кидають шкурки в топку. Досить кілька разів провести таку процедуру і чистка механічним способом не важко.

Не менш ефективним способом є створення великого вогню в топці, який дістане до димоходу. Таким чином, відбудеться згоряння сажі, якщо ж будуть відвалюватися чорні великі шматки, то це означає що чистити димохід більше не потрібно. Можна використовувати осині дрова, які добре горять.

Рекомендації з профілактики забруднення димохідної труби

Кожна піч і камін повинні якісно працювати, а димар повинен мати хорошу тягу і не мати забруднень.

Деякі рекомендації щодо профілактики забруднень і утворення сажі в димохідної трубі:

При використанні сирих дров відбувається руйнування димоходу і утворення великої кількості сажі і водяної пари.

Без механічного чищення можна очистити димохід за допомогою дров з листяного дерева, яке використовують в якості палива. Такі дрова згоряють швидко і таким чином прочищають димар.

Не варто кидати в піч різне сміття. Такі матеріали як пластмаса або пластик руйнують конструкцію і забруднюють димохідну трубу.

Хвойні породи в якості постійного палива не рекомендується використовувати. Адже при згорянні такі дрова виділяють багато смоли, яка осідає на поверхні топки і димаря.

При дотриманні правил безпеки можна очистити димохід від сажі самостійно. При цьому, не маючи особливого досвіду. Не завжди потрібно очищати димохід механічним способом, іноді можна використовувати хімічні речовини. А за допомогою народних методів можна якісно очистити свій димохід.

Рассказать о статье