Експлуатація акрилових ванн
Акрилова ванна знаходиться в умовах дуже частого її використання, особливо якщо в сім'ї живуть три і більше людини або домашні тварини. Тому що б продовжити її термін служби, ми, експерти інтернет-магазину Купатіка, розповімо про тих правилах, які необхідно дотримуватися.
Выбирая Клейкие ленты от производителя это правильное решение.
Що б знати, яка небезпека чекає на вашу ванну, потрібно розібратися у властивостях самого матеріалу, з якого виготовлена ванна - акрилу. Найголовнішими для нас при експлуатації ванни будуть хімічні і механічні властивості. До хімічними властивостями ми віднесемо хімічну стійкість, це властивість нам покаже, як поверхня буде взаємодіяти з іншими хімічними речовинами. До механічних твердість і жорсткість.
Акрил, при розробці, наділили досить високу опірність при контакті з хімічними речовинами. Що б не зіпсувати поверхню вам необхідно уникати попадання на неї ефіри, кетони і хлорпохідні вуглеводні. Якщо перевести ці терміни на побутову мову, то вийде, що різного роду розчинники і ацетон, потрібно тримати подалі від ванни. Всі інші побутові хімічні речовини їй не страшні.
З механічних властивостей розглянемо тільки твердість, адже саме вона показує, як поверхня буде себе вести при взаємодії з дотичними з нею предметами.
Твердість - це здатність матеріалу чинити опір проникненню в нього іншого, більш твердого матеріалу. Наприклад, для цього можна використовувати метод визначення твердості за шкалою Мооса. За цим методом всі матеріали мають твердістю від 1 до 10, де 1 матеріал з найменшою твердістю, а матеріал із значенням твердості 10 має максимальну твердістю.
Так ось, за цією шкалою, акрил володіє твердістю 3, а наприклад емаль сталевий або чавунної ванни 7. Але це не означає, що акрил при будь-якому ударі буде пошкоджений, адже це ще і пластичний матеріал, який здатний поглинати удари, в той час як емаль може дати тріщину. З усього сказаного можна зробити висновок, що акрилову ванну потрібно берегти від механічних впливів.
Найчастіші ситуації, при яких можливо нанести ушкодження, це купання тварин, які своїми кігтями можуть подряпати поверхню, тому рекомендується на дно стелити гумовий килимок, купити їх не складе труднощів. Також падіння важкого і твердого предмета з великої висоти, скляний тюбик з миючим засобом або металевий предмет. Тут можна тільки дати пораду бути уважніше. Ще одна ситуації, при якій можна пошкодити ванну, це купання дітей, тут буде рекомендація не давати їм іграшки з металевими елементами.
Догляд за акриловою ванною
Процес цей дуже простий і розділити його можна на два види.
Перший, це коли ви кожен раз після завершення купання, обливає її поверхню сильним струменем гарячої води, яка легко змиє бруд і миючі засоби з гладкої поверхні.
Другий вид, раз в тиждень, з використанням спеціального хімічного складу, це різні гелі, спреї і рідини для миття акрилу. Нанесіть на вологу поверхню ванни, протріть м'якою стороною губки і змийте інтенсивної струменем води.
Важливо! Ніколи не використовуйте абразивні миючі засоби, вони здатні пошкодити поверхню ванни.
Видалення відколів і подряпин
Як би ви дбайливо і уважно ставилися до своєї ванні, це не може захистити вас від нещасного випадку. Якщо у вас все ж з'явилася глибока подряпина або зовсім скол, ще не все втрачено.
Для першого випадку потрібно озброїтися шліфувальної папером із зернистістю 1200 і полировальной пастою. За допомогою шліфувального паперу потрібно видалити утворилася подряпину, потім за допомогою пасти і повсті відполірувати поверхню.
Що б видалити скол, вам буде потрібно рідкий акрил. Заповніть його акрилом і дочекайтеся повного затвердіння. Потім потрібно повторити процедуру видалення подряпин, відшліфувати і відполірувати поверхню.
висновок
Акрилові ванни не дарма отримали таку популярність, адже вони мають цілу низку переваг, такими як доступна ціна, різноманітність розмірів і форм, хороша теплоізоляція, низький шум при наповненні, оснащення додатковим устаткуванням, простота монтажу і висока ремонтопридатність. Користуйтеся нашими рекомендаціями, і ванна вам прослужить до 20 років.