Як вибрати унітаз

Июнь 30, 2020

Унітаз - це сантехніка, без якої не обходиться жодна квартира. На що ж звернути увагу при виборі унітазу в першу чергу? Розберемося по черзі з кожним параметром.

Купить инсталляция + унитаз вы можете по выгодной цене и отличного качества на сайте интернет магазина.

Типи і матеріали унітазів

Типи унітазів:

підлоговий унітаз

встановлюється на підлогу, зазвичай комплектується зовнішнім бачком.

приставних унітаз

крім зовнішнього вигляду, мало чим відрізняється від підлогового. Також встановлюється на підлогу, частіше використовується в комплекті з прихованим бачком.

підвісний унітаз

кріпиться безпосередньо до стіни (точніше до опори інсталяції, яка ховається в стіну). Основна перевага - гігієнічність (пол під ним і простір навколо легко помити). Підвісні унітази та інсталяції можуть продаватися окремо або відразу комплектом.

Окремо потрібно розглянути дитячі унітази - за конструкцією вони зазвичай підлогові, рідше приставні. Являють собою зменшену копію звичайних унітазів і використовуються для облаштування дитячих санвузлів, як правило, в дошкільних установах.

матеріали

Найпоширеніші види санітарної кераміки:

Санфаянс виготовляється з білої глини (пористий, вологопоглинаючі матеріал) і покривається емаллю.

Санфарфор виготовляється з тієї ж глини, але з додаванням кварцу. Це підвищує вологостійкість і стійкість до механічних пошкоджень. Санфарфор покривається таким же шаром глазурі, що і санфаянс, тому зовні вони практично не відрізняються.

випуск води

Вибір випуску буде залежати від розташування труб у вашій квартирі і ніяк не вплине на якість користування унітазом. Тому керуйтеся тільки схемою каналізації.

Косий випуск - вода зливається під кутом, частіше зустрічається в будинках часів радянської споруди.

Вертикальний випуск - вода зливається зверху вниз. Оптимальний варіант для котеджів і приватних будинків, може зустрічатися в старих будинках.

Горизонтальний випуск - найпоширеніший варіант випуску в сучасних багатоквартирних будинках.

Універсальний випуск - край випуску максимально віддалений від задньої кромки унітазу, тому його можна встановити як горизонтально, так і вертикально.

Про типах бачків і способах підведення води

типи бачків

Бачок може йти відразу в комплекті з унітазом або продаватися окремо. Зібрати комплект можна самостійно з предметів однієї серії (користуючись рекомендаціями виробника).

За конструкцією бачки бувають:

компакт - бачок кріпиться безпосередньо до унітазу, простий в установці;

кутовий бачок - є окремим випадком компакта, призначений для установки в кутку кімнати;

моноблок - бачок і унітаз виконані у вигляді монолітної конструкції;

вбудований бачок (для прихованого монтажу) - бачок ховається в стіну і зовні видно тільки кнопка. Переваги - акуратний зовнішній вигляд і простота догляду, відсутність шуму, а ось з монтажем доведеться повозитися;

високорозташований бачок - кріпиться високо над унітазом і з'єднується з ним довгою трубкою. Складніше в установці в порівнянні з компакт-диском, але має більш ефективний слив - вода, набираючи швидкість, краще омиває чашу унітазу. Досить рідко зустрічається.

Підведення води до бачка

Бічний і нижній підводи бувають тільки у бачків із зовнішнім монтажем задній підведення води зустрічається у бачків для прихованого монтажу мають.

Бічний підвід води - шланг підводиться до правої або лівої стінці бачка. Плюси - проста конструкція з нескладним монтажем, мінуси - шум при наборі води.

Нижній підведення води - вода в бачок надходить знизу, тому шуму при наборі набагато менше. Монтаж складніше, проте конструкція надійніше.

змив

система змиву

Каскадний (прямий) змив - вода омиває чашу суцільним потоком в одному напрямку. Через це чистити унітаз доведеться частіше, і вода витрачається не дуже економно, але така конструкція довговічніше і дешевше.

Кругова система змиву - при змиві вода виходить з двох точок під обідком унітазу, подається по жолобу і омиває всю чашу. Переваги такої конструкції - гігієнічність, низьку витрату води і рівень шуму. Однак унітази з круговою системою дорожче і є ризик, що напір води може з часом зменшитися (якщо отвори закупоряться через сольових відкладень від жорсткої води).

Душовою змив - змив за допомогою струменів води з отворів по всьому периметру обідка. Так само як і кругової гігієнічний, економічний, має низький рівень шуму і чутливий до жорсткої воді. Дорожче каскадного.

Рассказать о статье

Расскажите о нас