РЕЙКОВІ СТЕЛІ ДЛЯ ВАННОЇ

Октябрь 10, 2019

Облаштовуючи рейкова стеля, необхідно пам'ятати про особливості цього приміщення, які обумовлюють вибір всіх оздоблювальних матеріалів. Основною відмінністю ванної кімнати є високий рівень вологості. Якщо в житлових приміщеннях він знаходиться на рівні 60%, то у ванній він може досягати 70-80%, трохи поступаючись лише лазнях і саунах, вологість яких дорівнює 90%.

На сайте авиа произд юа купить авиабилеты вы можете в любое время.

Високий рівень вологості вимагає особливого підходу до облаштування. Волога негативно впливає на багато будівельні та оздоблювальні матеріали, прискорюючи їх механічне, хімічне та біологічне руйнування. Наслідком вологи може бути цвіль, корозія, а також втрата міцності багатьох матеріалів. Крім цього, в ванних кімнатах нерідко спостерігається безпосередній контакт поверхні і вологи, що призводить до ще більш швидкому руйнуванню матеріалів.

Для оздоблення стін і підлоги у ванній кімнаті вже давно існує універсальне рішення - керамічна плитка. Однак на стелю, на жаль, її НЕ прикріпити.

Решта властивості ванної кімнати нічим не відрізняються від житлових приміщень, тому стеля у ванній можна обробити штукатуркою, фарбуванням, стельової плиткою або ж використовувати підвісне або натяжное покриття.

Починаючи ремонт стелі у ванній, обов'язково видаліть з нього стару штукатурку. В іншому випадку вона, просочившись брудом, з часом почне відвалюватися цілими пластами. Тому найкращим рішенням буде зішкребти шар штукатурки шпателем до бетону. Потім можна або побілити стелю заново, або використовувати водостійкі фарби. Останній варіант є більш відповідним, так як сучасні фарби значно перевершують штукатурку за своїми якостями.

Забарвлення стелі буде виглядати естетично тільки в тому випадку, якщо перед цим була проведена ретельна підготовка поверхні - усунення виступів, тріщин, старих оздоблювальних матеріалів, тобто повне його вирівнювання.

Забарвлення стелі слід проводити на початковому етапі ремонту квартири, так як в іншому випадку плями від фарби залишаться на поверхні стін і підлоги.

Для того щоб уникнути появи плям в результаті протікання від сусідів зверху, можна використовувати спеціальні просочення, які закупорюють пори в поверхні стелі, що унеможливлює капілярну вологість. Звичайно, від великий протікання це не врятує, проте плями від невеликого протікання запобіжить. Хоча набагато більш легким рішенням буде установка підвісних або натяжних стель.

Вибираючи фарбу для стелі у ванній, необхідно пам'ятати про те, що вона повинна бути стійкою до дії вологи і високому рівню вологості. Якщо кілька років тому єдиним підходящим рішенням в цьому випадку була олійна фарба, то сьогодні часи змінилися, і на ринку можна придбати «Водостійку», «Білу Супербілий» та інші фарби, призначені спеціально для експлуатації в умовах високої вологості.

Найбільш простим способом оздоблення стелі у ванній кімнаті є його обклеювання легкими стельовими плитками. До переваг цього способу відноситься те, що він, на відміну від підвісних конструкцій, дозволяє заощадити висоту приміщення, а по-друге, не є настільки трудомістким як забарвлення або обклеювання шпалерами.

Якщо ви вирішили встановити у ванній кімнаті підвісну стелю, то вам необхідно пам'ятати про те, що в ньому можна використовувати тільки вологостійкі модулі, наприклад, виготовлені зі сталі, алюмінію, полівінілхлориду або оргскла. Модулі з оргскла є особливо витонченим рішенням і дозволяють створити дуже ефектний дизайн стель.

Рассказать о статье